Darmowa dostawa już od 120,00 zł.
Benzoesan sodu
 
 

Nazwa INCI
Sodium Benzoate

Czym jest Benzoesan sodu?
Jest to w pełni biodegradowalny konserwant o jakości spożywczej. Przede wszystkim chroni produkt przed wzrostem grzybów, ale przejawia również działanie antybakteryjne.

Jak się go wytwarza?
Benzoesan sodu występuje powszechnie w naturze. Możemy go znaleźć przede wszystkim w jagodach borówki czarnej, ale również m. in. w cynamonie, jagodach żurawiny, jabłkach, śliwkach, grzybach i goździkach. Pomimo, że jest to substancja naturalna, aby zaspokoić zapotrzebowanie przemysłu wytwarza się ją syntetycznie w reakcji kwasu benzoesowego z sodą oczyszczoną, węglanem sodu, lub ługiem sodowym.

Czy jest bezpieczny?
Substancja ta nie kumuluje się w organizmie i jest łatwo wydalana z moczem. Skąd więc zła sława tego konserwantu? Otóż może zdarzyć się, że oprócz benzoesanu sodu w składzie produktu znajdziemy również kwas askorbinowy (czyli witaminę C). Jeżeli dodamy do tego mocno kwaśne pH to może doprowadzić do tworzenia rakotwórczego benzenu. W produktach monoke nie znajdziecie witaminy C, dlatego stosowanie przez nas benzoesanu sodu nie jest w żaden sposób niebezpieczne dla użytkownika.

Czy jest szkodliwy dla środowiska?
Benzoesan sodu uznawany jest za łatwo i w pełni biodegradowalny. Nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Dlaczego monoke go używa?
Po pierwsze aby nasze produkty były dla Was bezpieczne - żeby nie mnożyły się w nich pleśnie i bakterie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Po drugie dzięki zastosowaniu benzoesanu sodu możemy wykluczyć ze składu inne wciąż niestety powszechnie stosowane konserwanty, które są zarówno niebezpieczne dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Należy tu wymienić między innymi izotiazolinony (bardzo toksyczne dla organizmów wodnych i wywołujące alergie), związki uwalniające formaldehyd (np. DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea), czy parabeny. W monoke zawsze stawiamy na bezpieczne alternatywy :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl