Darmowa dostawa już od 120,00 zł.
Fenoksyetanol
 
 

Nazwa INCI
Phenoxyethanol

Czym jest fenoksyetanol?
Jest to konserwant, zabezpieczający produkt przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Naturalnie występuje m. in. w zielonej herbacie oraz cykorii. Ma postać bezbarwnej higroskopijnej cieczy, o dużej lepkości. 

Jak się go wytwarza?
W zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się syntetyczny fenoksyetanol - czyli identyczny z naturalnym, ale wytworzony sztucznie. Zwykle jest wytwarzany w reakcji fenolu z tlenkiem etylenu w środowisku alkalicznym.

Czy jest bezpieczny?
W związku z wywoływaniem podrażnień skóry oraz możliwymi reakcjami alergicznymi przepisy europejskie dopuszczają go do stosowania w produktach kosmetycznych w ograniczonym stężeniu - poniżej 1%. Przy tak niewielkich stężeniach uważa się go za bezpieczny składnik dla osób które nie są na niego uczulone. Zaleca się jednocześnie unikania kontaktu z fenoksyetanolem kobietom w ciąży i karmiącym, a także nie powinno się go stosować u dzieci poniżej 3-go roku życia.

Czy jest szkodliwy dla środowiska?
Jest bezpieczny dla środowiska. Zgodnie z danymi zebranymi przez Environmental Working Group nie jest eko-toksyczny oraz nie wykazuje tendencji do bioakumulacji.

Dlaczego monoke go używa?
Używamy fenoksyetanolu, ponieważ jest to przyjazny środowisku i skuteczny konserwant. Jest świetną alternatywą dla toksycznych konserwantów, takich jak metyloizotiazolinon, wciąż stosowanych na szeroką skalę przez wiele firm. Używając go stosujemy możliwie niskie, wystarczające dla zabezpieczenia naszych produktów stężenia, znacznie poniżej wspomnianego wcześniej dopuszczalnego stężenia do 1%.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl