Darmowa dostawa już od 120,00 zł.
Glukozyd kokosowy
 
 

Nazwa INCI
Coco-Glucoside

Czym jest glukozyd kokosowy?
Jest to roślinny składnik myjący zaliczany do niejonowych związków powierzchniowo czynnych. Jest bardzo łagodny dla skóry. Z tego powodu stosowany jest w połączeniach z anionowymi związkami powierzchniowo czynnymi, które intensywniej myją, ale potrafią wywoływać podrażnienia. Dodatek glukozydu łagodzi to drażniące działanie przez co receptura staje się delikatniejsza.

Jak się go wytwarza?
Wytwarza się go w oparciu o surowce naturalne i w 100% odnawialne. Jest produktem reakcji glukozy (uzyskiwanej ze skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej) i alkoholu tłuszczowego, często pozyskiwanego z oleju kokosowego.

Czy jest bezpieczny?
Glukozyd kokosowy jest uznawany za bardzo łagodny i bezpieczny surfaktant. Wielokrotne testy płatkowe z udziałem ochotników wykazały, że bardzo rzadko działa drażniąco na skórę lub uczula. Dodatkowo działa łagodząco w przypadku użycia razem z bardziej agresywnymi surfaktantami. 

Czy jest szkodliwy dla środowiska?
Jest to substancja biodegradowalna i uznawana za nieszkodliwą dla środowiska. 

Dlaczego monoke go używa?
Używamy glukozydu kokosowego w naturalnym płynie KUCHNIAby jego receptura była łagodna dla skóry, a także nie stwarzała zagrożenia w postaci drażnienia dróg oddechowych i oczu. To w końcu produkt rozpylany, więc jest to bardzo ważny aspekt jego formulacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl