Darmowa dostawa już od 120,00 zł.
Woda
 
 

Nazwa INCI
Aqua

Woda... czy jest tutaj o czym pisać?
Dobre pytanie. W końcu wodę każdy zna - mokra, pić ją można, można się nią umyć. W życiu się przydaje. Ba! Praktycznie każdy ma ją w kranie. I to wszystko się zgadza, poza małym szczegółem - ta mokra ciecz, którą na co dzień nazywamy wodą NIE jest wodą w sensie chemicznym. Niejasne? Czytaj zatem dalej :)

Czy monoke używa wody kranowej do produkcji?
Oj nie nie nie! Woda kranowa to roztwór wielu różnych związków (głównie soli) rozpuszczonych w wodzie. Rozpuszczone sole tworzą w nim jony. Są one przyczyną m. in. niesławnej twardości wody. Obecność tych jonów potrafi bardzo istotnie zaburzać działanie związków myjących i innych składników naszych receptur. Może doprowadzać nawet do wytrącania się osadów, ponieważ jony reagują ze składnikami produktu i tworzą nowe, nierozpuszczalne w wodzie związki.

Jakiej zatem wody używamy?
Pozbawionej tych zanieczyszczeń, czyli możliwie bliskiej czystej wodzie z chemicznego punktu widzenia. Taką wodę nazywamy wodą demineralizowaną.

Jak się ją produkuje?
Produkcja wody demineralizowanej polega na przepuszczaniu wody (najczęściej wodociągowej), przez kolumny jonowymienne. Kolumny takie zawierają złoża jonowymienne (tzw. jonity), które odbierają z wody rozpuszczone w niej jony. Dodatkowo stosuje się również metody zwane odwróconą osmozą.

Czy taka woda jest bezpieczna?
Jak najbardziej! Nie można jej jednak stosować jak wody pitnej. Picie wody demineralizowanej powoduje wypłukiwanie znacznych ilości minerałów z organizmu i potrafi doprowadzić do śmierci w związku z zaburzeniem równowagi elektrolitycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl